Filtr paliwa – kiedy wymienić? Co zrobić w przypadku zapchanego filtra?

Problem z zapchanym filtrem paliwa może wystąpić zarówno w przypadku starszych, jak i nowych samochodów. Jednocześnie element ten jest niezbędny do zapewnienia czystości paliwa, które jest dostarczane do silnika. Jak można się łatwo domyślić, niesprawny lub zapchany filtr paliwa może przyczynić się do powstania wielu problemów oraz kosztownych napraw. Na szczęście można zawczasu temu zapobiec i po prostu dokonać wymiany filtra.

  1. Za co odpowiada filtr paliwa?
  2. Kiedy należy wymienić filtr paliwa?
  3. Wysokiej jakości filtry paliwa

Sprawdź, jakie są najpopularniejsze objawy zapchanego filtra paliwa, aby w razie potrzeby zareagować z wyprzedzeniem oraz poznaj przydatne wskazówki związane z procesem wymiany. W dalszej części artykułu znajdziesz również informacje na temat tego, gdzie można zamówić wysokiej jakości filtry w przystępnych cenach.

Za co odpowiada filtr paliwa?

Warto wiedzieć, że filtr paliwa występuje zarówno w przypadku oleju napędowego, jak i w pojazdach z silnikiem benzynowym. Jego zadaniem jest oczyszczanie paliwa z różnych zanieczyszczeń, zanim zostanie dostarczone do układu zasilania. Pozwala to uzyskać optymalną pracę silnika oraz zmniejszyć emisję spalin, a do tego przedłużyć żywotność komponentów, co z kolei wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami.

zapchany filtr paliwa objawy

Kiedy należy wymienić filtr paliwa?

W sytuacji, w której dochodzi do zapchania filtra paliwa, objawy są następujące: zauważalny spadek mocy silnika, problemy z uruchamianiem pojazdu, zwiększone spalanie paliwa oraz nagłe gaśnięcie silnika podczas jazdy. Czasami występuje również nieregularna praca na biegu jałowym. W przypadku wystąpienia wspomnianych problemów warto od razu dokonać wymiany filtra, szczególnie że nie jest to skomplikowany proces, a można w ten sposób uniknąć poważniejszych problemów z pojazdem. Wielu producentów zaleca również regularną wymianę filtra co każde przejechane 20-30 tysięcy kilometrów. Jak widać odpowiedź na pytanie co ile należy zmieniać filtr paliwa, jest prosta i nawet niedoświadczeni kierowcy mogą łatwo określić odpowiedni moment, a filtry, jak i różnego rodzaju części samochodowe można wygodnie zamówić przez internet.

filtr paliwa co ile wymiana

Wysokiej jakości filtry paliwa

Popularny sklep motoryzacyjny Inter Cars ma w stałej ofercie filtry paliwa od najlepszych producentów oraz pasujące do wszystkich modeli samochodów. Skorzystanie z niej to najlepszy sposób, aby zapewnić czystość paliwa, trwałość układu wtryskowego oraz prawidłową pracę silnika. W przypadku problemów ze znalezieniem odpowiedniej części warto skorzystać z pomocy sprzedawcy.