Rok 2035 rokiem przełomowym dla motoryzacji? Czy elektryki zastąpią samochody spalinowe?

W świecie motoryzacji, zawsze coś się dzieje. Sprawdźmy czym w ostatnich dniach żyły osoby, które mają benzynę we krwi.

2035 rok to koniec motoryzacji jakiej znamy?

Ostatnio coraz głośniej jest o zakończeniu ery samochodów spalinowym. Wszystko przez decyzję PE, który na ostatnim posiedzeniu poparł wniosek o zakazie sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Od tej daty w sprzedaży na terenie UE powinny być dostępne tylko auta elektryczne. Większość producentów deklaruje, że ich auta do tego czasu przejdą na napęd elektryczny. Obecna decyzja nie jest jeszcze finalna, ponieważ ministrowie środowiska krajów UE, mają się wypowiedzieć na temat pomysły PE. Ostateczna decyzja, po ewentualnych negocjacjach ma zapaść jesienią bieżącego roku.

Biały kruk do Mercedesa sprzedany

Mercedes-Benz Classic 300 SLR Uhlenhaut Coupe został sprzedany za 135 milinów euro. Wspomniany egzemplarz jest prawdziwym unikatem, ponieważ na całym świecie oprócz sprzedanego, jest jeszcze tylko jeden egzemplarz tego wspaniałego auta. Ten model Mercedesa powstał w 1955 roku w dwóch egzemplarzach, które są prototypami. Auto trafiło do prywatnej kolekcji.

Nissan Ariya, czyli samochód roku 2022

Redakcja brytyjskiego tygodnika Auto Express wybrała Nissana Ariye samochodem roku 2022. Elektryczny SUV japońskiego koncernu, został nagrodzony między innymi za nowoczesne rozwiązania, które zastosowano podczas projektowania auta. Według dziennikarzy, wspomniany model od Nissana to jedno a najlepszych aut segmentu premium japońskiego koncernu. Doceniono również komfort jazdy oraz wiele ciekawych rozwiązań inżynieryjnych. Obecnie Nissan Ariya kosztuje ok. 210 000 złotych.

 

One thought on “Rok 2035 rokiem przełomowym dla motoryzacji? Czy elektryki zastąpią samochody spalinowe?

Dodaj komentarz