Jak tuninguje się motocykle? – podstawowe informacje

Choć o tuningu najczęściej mówi się w kontekście samochodów, to motocykle również jak najbardziej mogą zostać ulepszone. Obejmuje to zarówno ich sferę wizualną, jak i to, co mają pod maską. Sprawdź, co możesz ulepszyć, jeśli jesteś właścicielem/ką jednoślada.

Jak przeprowadzić tuning mechaniczny motocykla?

Zanim zaczniesz w ogóle myśleć o tuningu mechanicznym motocykla, dobrze sprawdź, czy pojazd na pewno jest sprawny. Dodawanie mocy silnikowi, który ledwo zipie, może skończy się tragicznie.

Jeśli do końca nie wiesz, które działania będą tuningiem, a które zahaczają już o brawurę, skontaktuj się z dobrym mechanikiem. Zazwyczaj wykonując modyfikacje mechaniczne w motocyklach, wymienia się układ oddechowy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niskiego, basowego dźwięku, który jest charakterystyczny dla modeli z wyższej półki cenowej. Cena wymiana tłumika to zaledwie 50-200 zł, a może całkowicie zmienić odbiór jednoślada. Ponadto przeprowadza się także tuning w celu zwiększania osiągów. Aby to zrobić, można zamienić gaźnik na większy lub tarcze sprzęgła, a także zamontować dodatkowe wloty w filtrze.

Jak przeprowadzić tuning optyczny motocykla?

Tuning optyczny motocykla zazwyczaj jest nie tylko bardziej bezpieczny, ale także widoczny. Największą popularnością cieszy się stosowanie folii. Pozwala ona całkowicie zmienić wygląd całego pojazdu lub tylko wybranych części. Co ciekawe, nie musisz decydować się na jednokolorowy motocykl.

Współczesna technologia pozwala nadrukować na folii dedykowaną grafikę. Ponadto dobrym pomysłem może być także zakup ciekawej lampy przedniej lub ramki do tablicy rejestracyjnej.