Samochód na minuty w Warszawie – rozwiązanie dla każdego kierowcy

Po warszawskich ulicach jeździ coraz więcej aut udostępnianych w ramach systemu wspólnego użytkowania samochodów. Jest on określany mianem carsharingu i ma sporo zalet. Polega on na wynajmowaniu czterech kółek na minuty – z powodzeniem zastępuje one środki transportu publicznego oraz taksówki.

Auto na minuty w Warszawie – dlaczego warto?

Istnieje kilka ważnych przesłanek przemawiających na korzyść wynajmowania samochodów na minuty. Przede wszystkim w dużych miastach takich jak Warszawa jest z jednej strony ogromne zapotrzebowanie na auta, a z drugiej problemem jest spore natężenie ruchu. W celu jego rozładowania stosowane są rozmaite rozwiązania – w tym właśnie auta na minuty. Jeden samochód funkcjonujący w ramach systemu współdzielenia jest w stanie zastąpić kilka prywatnych pojazdów. Ma to też niebagatelne znaczenie w kontekście ekologicznym. Omawiana usługa to wygoda i oszczędność czasu, a niejednokrotnie także i pieniędzy. Kierowca płaci jedynie za czas przejazdu i pokonany dystans, a stawki są przyjazne dla kieszeni. Nie ponosi m.in. kosztów paliwa, ubezpieczenia, serwisu czy wymiany opon. Do rzadkości nie należą jednak sytuacje, kiedy samochód okazuje się niezbędny na nieco dłużej – tak jest np. w przypadku służbowej podróży czy kilkudniowego wyjazdu rodzinnego. Wtedy bardziej kalkuluje się wynająć  auto na doby. Warszawa ma w tym zakresie znakomicie rozwiniętą ofertę.

Auto na minuty w Warszawie – kto może je wynająć? Jak to zrobić?

Samochód na minuty w Warszawie wypożyczyć może każdy, kto ma aktualne prawo jazdy oraz aplikację PANEK CarSharing na swoim smartfonie. Po zainstalowaniu jej na telefonie należy zarejestrować się w niej jako klient. Po zatwierdzeniu utworzenia konta można zacząć z niej korzystać. Bez niej nie da się otworzyć samochodu ani zakończyć najmu. Służy ona też do zgłaszania ewentualnych usterek i rezerwowania aut. Ich dostępność wyświetlana jest na specjalnej mapie. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Wspomniana firma daje też możliwość rejestracji konta w swoich punktach zlokalizowanych na terenie lotnisk.