Czy opłaca się sprzedać auto do skupu?

Każdemu, kto wystawia samochód na sprzedaż, zależy na tym, aby możliwie jak najprędzej się go pozbyć. Sprzedawanie auta na własną rękę bywa jednak bardzo czasochłonne, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Świetnym rozwiązaniem może się zatem okazać sprzedaż pojazdu do skupu.

Jakie korzyści daje sprzedaż auta do skupu?

Jak podkreślają doradcy z salonu Używane Jak Nowe, sprzedanie samochodu do skupu opłaca się z paru ważnych powodów – przede wszystkim z uwagi na natychmiastową płatność. Kierowcy zwykle potrzebują tych pieniędzy na zakup kolejnego auta. Nawiązując współpracę ze sprawdzoną firmą, klient może liczyć na bezpieczeństwo na wszystkich etapach transakcji oraz na gwarancję ceny. Auto zostanie od niego odkupione za taką kwotę, jaka została wcześniej ustalona na podstawie wyceny przeprowadzonej przez profesjonalistów. Jeśli chodzi o miejsce wyceny i odbioru pojazdu. Salony prowadzące odkup aut wykazują się ogromną elastycznością i dostosowują się w tym zakresie do klientów. Nie bez znaczenia jest również to, że do skupu można sprzedać samochód po szkodzie komunikacyjnej czy kredytowany (tzn. w trakcie spłaty kredytu). Niejednokrotnie w rachubę wchodzi też opcja uzyskania auta zastępczego na okres po sprzedaży aż do momentu odbioru nowego pojazdu.

Jak sprzedać auto do skupu?

Sprzedanie samochodu do skupu nie jest skomplikowane. W pierwszej kolejności należy znaleźć sprawdzoną i doświadczoną firmę, która prowadzi skup aut. Warszawa jest znakomitym przykładem lokalizacji, gdzie oferta w tym zakresie jest bardzo atrakcyjna. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie się do wybranej firmy i zadeklarowanie chęci sprzedania pojazdu. Zwykle można to zrobić za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej lub telefonicznie. Na miejsce wskazane przez klienta przyjeżdża przedstawiciel danej firmy i dokonuje oględzin auta. Na tej podstawie przeprowadza jego wycenę. Jeśli zaproponowana cena odpowiada kierowcy, podpisywana jest umowa, a pieniądze wypłacane są w gotówce lub przelewem na konto.

 https://www.uzywanejaknowe.pl/