Najdroższe i najbardziej pracochłonne naprawy w samochodach

Większość mechaników zgodnie przyznaje, że są cztery, najbardziej złożone i najtrudniejsze naprawy aut. Do zmory nawet autoryzowanych serwisów należą przełożenie skrzyni biegów, 

W dzisiejszych czasach prawie nikt nie decyduje się na samodzielną, nawet najdrobniejszą, naprawę własnych samochodów. Zamiast tracić czas na dotarciu do przyczyny awarii, decyduje się oddać swój pojazd do autoryzowanego serwisu. Wynika to zapewne ze stopnia skomplikowania dzisiejszych zabezpieczeń. Są jednak awarie, które przysparzają kłopotów nawet doświadczonym mechanikom.

Autoryzowany Serwis Fiat Wrocław – poleca swoje usługi.

Przełożenie skrzyni biegów 

Wiadomo, że naprawy skrzyń biegów są kosztowne, dlatego najczęściej mechanicy uważają, że klienci odkładają do granic możliwości wymianę skrzyni biegów, dopóki nie znajdą się w fazie kryzysowej. Wyciekający płyn przekładniowy to pierwszy sygnał, że dzieje się coś nie tak. Problemy z ręczną zmianą biegów mogą wynikać z niskiego poziomu płynu przekładniowego lub źle wyregulowanych linek zmiany biegów lub połączenia sprzęgła.

Wymiana świec zapłonowych

Świeca zapłonowa odpowiada za zapłon oparów gazu i uruchomienie silnika. Chociaż wymiana świec zapłonowych nie jest kosztowną naprawą, ale jest uciążliwa, ponieważ świece zapłonowe zużywają się dość. Dodatkowa trudność polega na ich niewielkich rozmiarach i ulokowane są w trudno dostępnych miejscach samochodu. Niektóre komory silnika są bardziej zapchane niż damskie torebki, dlatego w zależności od samochodu, prosta czynności może skończyć się  dwugodzinną, mozolną dłubaniną.

Wymiana sprzęgła

Sprzęgło może wymagać wymiany nawet co 30 000 km. Mniej częstym powodem naprawy sprzęgła jest niewłaściwy montaż, który powoduje wyciek oleju. Naprawa sprzęgła wiąże się z demontażem skrzyni biegów, co utrudnia całą naprawę.

Wymiana silnika 

Naprawa ta nie polega wcale na wyjęciu starego i w włożeniu nowego elementu do auta. W zależności od przebiegu na starym silniku, może być konieczna wymiana niektórych elementów łączących, które są podobnie zużyte, w tym również skrzyni biegów. Naprawa ta niejednokrotnie wiąże się wydatkiem 10-20% wartości całego pojazdu.

One thought on “Najdroższe i najbardziej pracochłonne naprawy w samochodach

Dodaj komentarz