Tuning optyczny samochodu – co warto zrobić?

Wygląd każdego pojazdu można poprawić. Co więcej, w pewnym zakresie jest to dozwolone przez przepisy prawa. Jeśli więc chcesz się stać właścicielem/ką pojazdu, który będzie się znacznie wyróżniał spośród innych modeli, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się, co możesz zmodyfikować w swoim pojeździe oraz ile to kosztuje.

Najlepsze pomysły na tuning optyczny

Zanim zaczniesz tuningować swoje auto, musisz wiedzieć, że nie możesz zrobić niczego, co wpływałoby na bezpieczeństwo pasażerów pojazdu oraz innych uczestników ruchu drogowego. To m.in. oznacza, że niedozwolony jest demontaż lusterek, pasów bezpieczeństwa czy zasłanianie tablic rejestracyjnych. Zamiast tego możesz:

  • okleić część lub całą karoserię – obecna technologia pozwala jeździć nie tylko samochodami w jednolitych kolorach, ale także stworzyć okleinę z dedykowaną grafiką; dzięki temu możesz stworzyć pojazd, którego nie będzie miał nikt inny;
  • przyciemnienie szyb – pamiętaj jednak o tym, że taki tuning nie może ograniczać widoczności; za zbyt ciemne szyby można dostać mandat;
  • nowoczesne felgi – jeśli zostaną odpowiednio dobrane, mogą znacznie poprawić wygląd samochodu;
  • wymiana zderzaka – to jeden z najbardziej popularnych sposobów na tuningowanie, któremu towarzyszy często także wymiana kształtu lamp.

Ile kosztuje tuning optyczny samochodu?

Wbrew pozorom optyczny tuning samochodu nie jest aż tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Choć robi wrażenie, to wygląd pojazdu można poprawić, mając do dyspozycji nawet kilkaset złotych. Przykładowo komplet lamp przednich można dostać już za ok. 500 zł, choć oczywiście ceny mogą być wyższe. Podobny koszt czeka Cię, jeśli chcesz okleić jeden element folią. Cena za okleinę na całe auto to już 4 tysiące zł i więcej.